AdePlast si Liga Profesionista de fotbal s-au tinut de promisiune si au oferit aseara un spectacol extraordinar. Jocul de lumini a durat aproximativ 10 minute și a fost atît pe gustul spectatorilor prezenți la meci, cît și al jucătorilor celor două formații. FC Steaua a invins Pandurii TG JIU cu 3-0 in finala Cupei Ligii Adeplast!

thumb-cupa-ligii

Rdicarea Trofeului de Steaua Bucuresti, Castigatoarea Cupei Ligii AdePlast

Golurile au fost marcate de Iancu ‘3 (penalty), Chipciu ’54 şi Ţucudean ’67.

În minutul 3, centralul Adrian Comănescu a acordat un penalti pentru Steaua după un fault din spate al lui Unguruşan asupra lui Breeveld. Iancu a transformat lovitura de la 11 metri.

Al doilea gol a fost înscris de Chipciu, cu un şut de la circa 12 metri, după o pasă primită de la Adrian Popa.

Al treila gol al roș-albaștrilor a venit dintr-o eroare a lui Vasiljevici. Acesta a trimis greşit în propriul careu până la Chipciu, care i-a pasat lui Ţucudean, iar acesta a înscris din 5-6 metri.